بزرگترین سامانه مشاوره انجام پایان نامه های پزشکی

ایران ، سعادت آباد

مدیکال تز

8:00 تا 20:0

شنبه تا پنج شنبه

رشته زبان و ادبیات فرانسه | مشاوره انجام پایان نامه و چاپ مقاله زبان و ادبیات فرانسه ارشد و دکتری
10 مارس, 2021

رشته زبان و ادبیات فرانسه | مشاوره انجام پایان نامه و چاپ مقاله زبان و ادبیات فرانسه ارشد و دکتری

مشاوره انجام پایان نامه و چاپ مقاله زبان و ادبیات فرانسه ارشد و دکتری

رشته زبان و ادبیات فرانسه | مشاوره انجام پایان نامه و چاپ مقاله زبان و ادبیات فرانسه ارشد و دکتری :

رشته زبان و ادبیات فرانسه به کسانی که به زبان‌های خارجی و صنعت توریسم و گردشگری و مترجمی علاقه دارند توصیه می‌شود. البته یادگیری این زبان به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق و روابط بین‌الملل دارند، کمک شایانی می‌کند.

کدام دروس دوره دبیرستان در رشته زبان و ادبیات فرانسه بیشتر کاربرد دارند؟

از آنجایی که بیشتر دانشجویان این رشته در بدو ورود آشنایی با این زبان ندارند، در دانشگاه از ابتدا و پایه تدریس می‌شود. گاهی به اشتباه تصور می‌شود که ادامه تحصیل در این رشته نیازمند تسلط کامل بر زبان انگلیسی است، در صورتی که به هیچ وجه این‌چنین نیست.

گرایش‌های رشته زبان و ادبیات فرانسه برای ادامه تحصیل چه هستند؟

زبان و ادبیات فرانسه سه گرایش دارد:

  • زبان و ادبیات فرانسه
  • آموزش زبان فرانسه
  • مترجمی زبان فرانسه

قابل ذکر است که نوع سوالات کنکور برای ادبیات فرانسه و آموزش فرانسه مشابه و یکسان است، لذا دانشجو بعد از گذراندن کنکور و کسب رتبه مشخص می‌کند که مایل به ادامه تحصیل در کدام یک از گرایش‌ها است.
اما گرایش مترجمی دارای سوال های جدا در بخش اختصاصی می باشد.

مشاهده  رشته مهندسی معدن و مشاوره انجام پایان نامه و چاپ مقاله مهندسی معدن در مقطع ارشد و دکتری

مهم‌ترین دروس دانشگاهی رشته زبان و ادبیات فرانسه چه هستند؟

در مقطع لیسانس در ابتدا تمرکز بیشتر برای یادگیری زبان فرانسه از پایه است و پس از آن در ترم‌های بالاتر به صورت تخصصی‌تر دروس مربوط به ادبیات فرانسه و مکتب‌های ادبی، نقد، نوشتن انواع تفسیر و همچنین نگارش ساده و پیشرفته تدریس می‌شود.

فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات فرانسه در چه کارها و صنایعی می‌تواند شاغل شود؟

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در آموزشگاه‌های آزاد زبان، دانشگاه‌ها و مدارس غیرانتفاعی تدریس کنند و همچنین توانایی برگزاری کلاس‌های آنلاین برای دانشجویان خارج از کشور را دارند. همچنین، علاوه بر آموزش می‌توانند در صنعت توریسم، صدا و سیما، وزارت‌خانه و مطبوعات کار کنند و در صورت‌ داشتن مهارت کافی‌ نیز می‌تواند به‌ صورت‌ آزاد به‌ کار ترجمه‌ بپردازند.

بازار کار رشته زبان و ادبیات فرانسه به چه صورت است؟

بدیهی است زبان فرانسه که نسبت به زبان انگلیسی بازار کار متفاوت‌تری دارد. البته در سال‌های اخیر به علت استقبال دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشورهای خارجی از جمله فرانسه، کانادا و سوئیس، پیشرفت شایانی برای مدرسین در زمینه آموزش فراهم شده است. همچنین امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین برای دانشجویان خارج از کشور از جمله مزایایی است که به این بازار کار اضافه شده است.

مشاهده  سابمیت مقاله چیست و سابمیت مقاله چقدر طول میکشد

البته، لازم به ذکر است که در زمینه ترجمه نیز پیشرفت بهتری نسبت به سال‌های گذشته داشته‌ایم.

امکان ادامه تحصیل در رشته زبان و ادبیات فرانسه در داخل ایران چگونه است؟

در مقطع کارشناسی ارشد امکان ادامه تحصیل برای گرایش ادبیات در دانشگاه‌های تهران (دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی)، دانشگاه اصفهان، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تبریز و دانشگاه شهید چمران اهواز وجود دارد. همچنین، برای گرایش آموزش در دانشگاه‌های تهران (دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه تهران)، دانشگاه اصفهان و دانشگاه تبریز امکان ادامه تحصیل وجود دارد. همچنین، امکان تحصیل گرایش مترجمی در دانشگاه‌های تهران (دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاهعلامه طباطبایی و دانشگاه الزهرا)، دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه بوعلی سینای همدان وجود دارد.

اما در مقطع دکتری فقط در دو گرایش آموزش زبان فرانسه در دانشگاه تربیت مدرس و زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی و شهید چمران اهواز امکان ادامه تحصیل وجود دارد. البته دانشگاه‌های آزاد تهران، خوراسگان و اراک نیز امکان ادامه تحصیل را فراهم کرده‌اند.

مشاهده  رشته گیاه پزشکی | مشاوره انجام پایان نامه و چاپ مقاله گیاه پزشکی در مقطع ارشد و دکتری

امکان ادامه تحصیل در رشته زبان و ادبیات فرانسه در خارج از کشور به چه صورت است؟

دانشجویان رشته زبان و ادبیات فرانسه معمولاً فرانسه و کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند و حتی در صورت داشتن رزومه مناسب می‌توانند از شرایط بورسیه استفاده کنند. علاوه بر این، سفارت فرانسه هر ساله تعداد معینی بورسیه برای تحصیل در مقطع ارشد و دکتری ارائه می‌کند.

 

مشاوره انجام پایان نامه و چاپ مقاله زبان و ادبیات فرانسه ارشد و دکتری

مدیک تز سامانه برتر مشاوره رساله پزشکی

با مدیریت تز آنلاین

تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325

افزودن نظر شما

error: Content is protected !!